Mindfulness

Seminer Bilgisi

Bu seminer bireyin bedeninde, zihninde ve etrafındaki dünyada ne olduğuna hiçbir yargılama yapmadan bilinçli olarak anda kalabilmesi ve ana dikkat vermesi üzerine geliştirilmiştir. Bir anlamda farkında olma, anda olmak, geçmiş ya da gelecekte yaşamak yerine şimdiki anın içinde yaşamayı öğrenmek olarak özetlenebilir.

50 yıllık klinik araştırmaların sonuçları bize mindfulness becerilerinin endişe, depresyon, stresi azaltırken bir yandan da iyileşmeyi, yaratıcılığı, günlük hayata yönelik farkındalık ve yüksek enerjiyi desteklediğini gösteriyor.

Şimdiki anda kalmak ve bir andan diğerini bilinçli olarak izlemek, olayları farklı tecrübe etmemize yol açar. Örneğin; “bu konunun içinden bir türlü çıkamıyorum” “stres oluyorum” duygusu yerine bize farklı seçimlerimiz olduğunu hissettiren bir içgörü ile daha dengeli bir düşünme sistemine geçiş yapabiliriz.

Bu seminer sizi kendinize daha iyi bakma yolunda desteklemeyi ve yaşamdan daha fazlasını almanıza yardımcı olmayı hedeflemektedir. Böylece sizi zorlayan bedensel duyum, duygu, ruh hali ve sosyal ilişkileri daha sağlıklı idare edebileceğiniz yeni yollar öğreneceksiniz.

Kendine yargılayan bir pencereden bakmak yerine farkındalık penceresinden bakmak, zihnin esas potansiyelini dışarı çıkarmamıza engel olan davranış alışkanlıklarını görerek değişmemize izin veren en önemli adımdır.

Mindfulness seminerinin amacı duygu ya da düşünceyi değiştirmek değil, bireyin kendi iç dinamiklerine farkındalık getirmeyi öğrenmektir.

Kimler Katılabilir : Kendini keşfetmeye hazır herkes
Seminer programının sonunda katılımcıların ulaşacağı hedefler:

  • Kendini yargılamak yerine anlamak
  • Kendini tanıyabilmek ve potansiyelini fark etmek
  • Anda olmayı başarabilmek
  • İç sinyallerimizi anlamak ve takip edebilmek
  • Hayatı kabullenme bilincinin artması
  • Stres ile başa çıkabilme
SEMİNERE KAYIT OL

Detaylar

İSTANBUL

SEMİNER TARİHİ:
SÜRE: 2 gün
SAAT: 10:00-17:00
Online Zoom Platformu
ÜCRET:

KİMLER KATILABİLİR

18 yaş üstü herkes katılabilir. Bu seminere ruh sağlığı alanında eğitim alan ve çalışan meslektaşların da katılması önerilir.

SEMİNERLER