Bütünsel Bakış

AYNI DEĞİLİZ, FARKLIYIZ.

Birbirimize bağlıyız. Tek başına değil, birlikte olmak için yaratılmış canlılarız. Aynı değiliz, farklıyız. Birbirimizden öğreniyor, farklılıklarımızla büyüyoruz. İlişkilerimizdeki bağlarla ilgili pek çok araştırmanın olduğu bir çağdayız. Sağlıklı ilişkilerle potansiyelimize ulaştığımızı, fiziksel olarak sağlıklı ve mutlu olarak bir hayat sürdüğümüzü kanıtlayan bulgular var.

Hepimiz elimizden gelenin en iyisini, daha iyisini keşfedene dek yapmaya devam ediyoruz. Benim yaptığım işle ilgili öncelikli misyonum “daha iyisinin olduğunu” fark etmeye rehberlik etmek. Bunu öncelikle kendimle yapıyorum: İç çalışmalarımı yapmak, süpervizyon almak, inzivalara ve eğitimlere katılmak. Sonra da tecrübelerimi, terapi becerilerimi, öğrendiklerimi modelleyerek, paylaşarak aktarıyorum. “Işığın Yolu” kitabını da bu amaçla yazdım.

Kendi iş yaptığım alanda; çevreye, insana, yaşama duyarlılığı “nasıl ortaya koyarız” diye düşünürken, kendiliğinden ortaya çıkan pek çok şey oldu. Örneğin devlet okulları bizden seminerler, konuşmalar istedi. Rehberlik Araştırma Merkezleri gibi kurumlardan çeşitli davetler aldık.

Bunun üzerine her yıl imkânı, bütçesi olmayan belirli sayıda devlet okuluna (şehir içi/şehir dışı) seminerler düzenleme kararı aldık. Ayrıca burada isimlerini belirttiğimiz derneklere bağışta bulunmaya devam ediyoruz.

İster seanslar ister grup çalışmaları ister seminerler olsun etik konulara, insan ilişkilerine şefkat ve hassasiyetle yaklaşıyoruz.

Siz de okulunuza gelmemi isterseniz lütfen
senayaydin@msn.com adresine email atınız.