Stan Tatkin

SEMİNER

İSTANBUL

SEMİNER TARİHİ: 21 Mart 2020
SAAT: 10:00-13:00
YER: Online
ÜCRET: 550 TL (KDV Dahil)

KİMLER KATILABİLİR

18 yaş üstü herkes katılabilir.

Dünyaca ünlü ilişki duayeni ve psikolog
Dr. Stan Tatkin İstanbul'da

Eşinizle aranızdaki ilişkinin güvenli olması, bağlanmanızı iyileştiriyor!

Güvenli ilişkiler, sadece mutluluk getirmekle kalmıyor, fiziksel sağlığımızı geliştirerek, daha uzun yaşamamızı da sağlıyor. Bu 3 saatlik seminerde Stan Tatkin katılımcılara, güvenli bağlanan bir ilişkinin en az beş özelliğini; stresi partneriniz ile birlikte yönetmeyi ve ilişki tehdidini azaltma yöntemlerini; beynin iletişim, hafıza ve algıdaki muazzam hata potansiyellerini tanımlayabilmeyi; kişinin kendisi ve partnerindeki bağlanma korku ve davranışlarını tanıyabilmeyi anlatacak. Ayrıca partnerlere bu konularda birbirlerine nasıl yardımcı olacakları ile ilgili ipuçları verecek.

Stan Tatkin’in, yetişkin romantik ilişkilerini; mutlu, sağlam ve güvenli olması için güvenli bağlanma prensiplerine dayanması gerektiği inancını, son yıllardaki nörobilim alanındaki gelişmeler de destekliyor. Bu da; partnerlerin ilişkide gücü ortak paylaştığı, tam bir iş-birliği içinde olduğu, eşitlik, adalet ve karşılıklı duyarlılığa dayanan bir biçimde bağlılık gösterdikleri ilişkiler anlamına geliyor.

Bu seminerin öncelikli amacı; ilişki sorunlarının erken önlenmesidir.

Beyin ve bağlanma hakkında bazı temel bilgilerin de paylaşılacağı seminerde, çatışmalarla baş etmek, yakınlığı artırmak ve hepsinden önemlisi, ilişkilerin güvenli ve emniyetli tutulmasını sağlayacak araçlar edineceksiniz.
Seminer dili İngilizce olup, ardıl çeviri yapılacaktır.

Not: Uzmanlara yönelik olan iki günlük eğitim için tıklayın!

Dr. Stan Tatkin Kimdir?

İlişki terapisi alanının dünyadaki duayenlerinden ünlü psikoterapist Dr. Stan Tatkin, “Çift Terapisinde Psikobiyolojik Yaklaşım” olarak Türkçeye çevirebileceğimiz PACT® yönteminin (A Psychobiological Approach to Couple Therapy) geliştiricisi, araştırmacısı ve eğitmenidir. Son 15 yıldır, çalışmalarını California’da sürdürmekte olan Tatkin, ilişkide olmak isteyen çiftlerle ve bireylerle çalışmaktadır. Stan Tatkin ve eşi Tracey Boldemann-Tatkin, diğer psikoterapistleri bu yöntemi klinik uygulamalarında kullanmaları için eğitmek amacıyla PACT Enstitüsü’nü kurmuştur. Bunun yanı sıra Tatkin, UCLA Aile Hekimliği Anabilim Dalı’nda Doç. Dr. olarak çalışmalarına devam etmekte ve dersler vermektedir. Lifespan Learning Institute’ün yönetim kurulundadır ve Harville Hendrix ve Helen LaKelly Hunt tarafından kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Relationships First’te ana üye olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Your Brain On Love, Wired for Love, Wired for Dating, Relationship Rx ve We Do kitaplarının yazarıdır. Stan Tatkin’in We Do kitabı, Biz Böyle Yapıyoruz adıyla Türkçeye de çevrilmiştir.

Stan Tatkin Kayıt